تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دسامبر 20, 2022

مجله معماری

روانشناسی محیطی در معماری

فهرست مطالب

با تعریف روانشناسی محیطی در معماری آشنایی دارید؟ برای آشنایی بیشتر با این حوزه تا انتهای این مقاله از وبسایت شهریار با ما همراه باشید. روانشناسی محیطی در معماری شامل رشته های مختلفی است که همگی این موضوع را تشکیل داده اند. روانشناسی محیطی در معماری شامل رشته های علمی و هنری طراحی، انواع معماری، طراحی معماری شهری، معماری طراحی داخلی، معماری منظر و … است. تمام رشته های علمی و هنری معماری، روانشناسی محیطی در معماری تشکیل داده اند. روانشناس ها بر روی محیط زندگی انسان، تحقیق و مطالعات مختلفی را انجام داده اند تا بتوانند به مباحث بیشتری از روانشناسی محیطی در معماری پی برده اند. مباحث مهمی که در این نوع روانشناسی به آن پرداخته می شود شامل نظریه ادراک، شناخت، مطالعه فرهنگ ها، روانشناسی اجتماعی و طراحی داخلی معماری است. بسیاری از مباحث روانشناسی محیطی در معماری از الگوهای خاص پیروی کرده اند. روانشناسی محیطی شامل مطالعات روانشناختی رفتار در محیط زندگی انسان ها است. بهتر است در ادامه با مبحث روانشناسی محیطی در معماری به صورت تخصصی تر آشنا شویم.

روانشناسی محیطی چیست؟

روانشناسی محیطی در معماری یکی از دروس برخی از گرایش‌های رشته معماری است که به صورت تخصصی به بررسی روابط میان انسان و محیط می پردازد. اگر می‌خواهید در گرایش‌های معماری به موفقیت برسید باید درک درستی از مفاهیم موثر در این رشته مانند روانشناسی محیطی داشته باشید. علاوه بر آن مهارت کار با نرم افزارهای مختلف نیز الزامی است. به عنوان یک دانشجوی معماری اگر آموزش طراحی و مدل سازی معماری با نرم افزار grassshopper مشهد مقدس دیده باشید، نسبت به سایر دانشجویان این رشته موفق‌تر خواهید بود.

روانشناسی محیطی در معماری یکی از مباحثی است که طی سال های اخیر، بیشتر مورد اهمیت افراد قرار گرفته است. بهتر است با مثال روانشناسی محیطی را برای شما بازگو کنیم.

منبع: https://thedesigngesture.com/

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *