تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دسامبر 11, 2022

مجله معماری

تفاوت معماری داخلی با دکوراسیون داخلی

فهرست مطالب

از تفاوت معماری داخلی با دکوراسیون داخلی چه می‌دانید؟ به نظر شما چه تفاوتی میان طراحی داخلی و معماری داخلی وجود دارد؟ یکی از موضوعات مبهم برای داوطلبان شرکت در کنکور و قبولی در رشته هایی چون معماری، همین تفاوت‌های میان معماری با دکوراسیون داخلی یا تفاوت‌های معماری با مهندسی عمران است. به همین منظور در مجله شهریار راجع‌به رشته عمران و معماری، گرایش‌های هر یک و وظایف هر کدام از آن‌ها به صورت کامل توضیحاتی را ارائه داده‌ایم. اگر نمی‌دانید معمار کیست و چه مهارت‌هایی دارد مقاله مرتبط با آن را در مجله بخوانید. برای اطلاع از تفاوت‌های میان این دو رشته، بهتر است با خصوصیت هریک از آنها بیشتر آشنا شویم. تا انتهای این مقاله از وبسایت شهریار را مطالعه کنید.

تفاوت معماری داخلی با دکوراسیون داخلی در چیست؟

معماری داخلی یکی از گرایش های مختلف معماری است که با اصول تخصصی معماری و استانداردهای مختلف آن سروکار دارد. علاوه بر آن با هنر و خلاقیت‌های مختلف باید آشنایی داشته باشید تا نتیجه کار شما حرفه‌ای باشد و البته نیاز مخاطب را پاسخ دهد. معماری داخلی برای ایجاد یک فضای امن و زیبا صورت می‌گیرد و می‌توان گفت که رشته معماری داخلی بین رشته معماری و طراحی داخلی قرار دارد. به بیان ساده‌تر، علم طراحی فضای داخلی را معماری داخلی می گویند و باید طبق استاندارهای به خصوص و خاص خود انجام شود.

طراحی داخلی به نظارت و برنامه ریزی طراحی فضای داخلی پرداخته و به نوعی می‌توان گفت طراحی مبلمان یا دیگر اجزای داخلی ساختمان را مدیریت می‌کند. هنر فضای داخلی ساختمان شامل طراحی داخلی می شود که البته بیشتر طبق سلیقه مخاطب یا کارفرما است. از سری گرایش های رشته طراحی داخلی می توان به طراحی داخلی خانه مسکونی، طراحی داخلی ساختمان تجاری، طراحی داخلی مراکز تفریحی، طراحی داخلی شرکت و … اشاره کرد. اگر بخواهید تغییرات، جابه جایی، افزودن یا کاستن، تغییر رنگ داخلی و … انجام دهید باید با یک طراح داخلی در تماس باشید. در صورتی که به تغییرات داخلی، سازه‌های آن، چیدمان، دکوراسیون داخلی، تغییر رنگ دیوارها و… نیازی ندارید، باید از  یک معماری داخلی برای فعالیت‌های دیگر ساختمان خود کمک بگیرید.

با این توضیحات اگر به رشته معماری داخلی علاقه‌مند شدید، با شرکت در دوره های آموزشی معماری می‌توانید با مهارت و تسلط بیشتری وارد بازار کار شوید. دوره‌هایی چون آموزش طراحی دکوراسیون داخلی یکی از دوره‌هایی است که توسط تیم آکادمی برای علاقه‌مندان این حوزه تهیه کرده است.

منبع: https://www.masterclass.com/

کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو آکادمی شهریار هستم. توی مجموعه آموزشگاه شهریار سعی می‌کنم اطلاعات کاملی در رابطه با دوره‌های مختلف فنی حرفه‌ای ارائه بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *