تلفن: 09152079716 – 05136111872     آدرس آکادمی هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله عمران

طراح سازه عمران کیست؟

فهرست مطالب

مهندس سازه یا طراح سازه عمران کیست و چه وظایفی دارد؟ مهندس سازه عمران باید به دو بخش از این رشته به خوبی تسلط داشته باشد. طراح سازه عمران باید از تحلیل کردن و طراحی سر رشته داشته باشد و به خوبی در این مسیر فعالیت کرده باشد. مهندسی سازه عمران یکی از گرایش های رشته عمران است که در راستای طراحی سیستم سازه فعالیت دارد. طراح سازه با در نظر گرفتن عوامل محیطی و نیروهای موجود در کره زمین به بررسی و پیاده سازی سازه در مکان مناسب می پردازد. مهندسی سازه صرفا با ساختمان درگیر نیست و به تحلیل و پیاده سازی بناهای دیگر هم می پردازد. ایمنی و استحکام بنا یکی از مهم ترین مسئولیت های طراح سازه عمران است. تیم آموزشی شهریار به آموزش مهارت های طراح سازه پرداخته است.

وظیفه طراح سازه عمران

یک طراح سازه وظیفه دارد به پژوهش و برنامه ریزی راجع‌به سیستم‌های سازه‌ای بپردازد. طراحی، تحلیل و انجام اقداماتی در زمینه‌های ایمنی و اقتصادی پروژه‌های ساختمانی از وظایف طراح سازه عمران به شمار می‌روند. توجه داشته باشید که شرح وظایف یک مهندس سازه با مهندس عمران متفاوت است. به عبارتی مهندس عمران و سازه نمی‌توانند یک شخص واحد باشند. اگر شرح وظایف مهندس عمران را به درستی نمی‌دانید برای اینکه او را با یک طراح سازه اشتباه نگیرید، مقاله معرفی رشته مهندسی عمران را بخوانید تا با این رشته و شرج وظایف یک مهندس عمران بیشتر آشنا شوید.

اگر می‌خواهید یک مهندس سازه باشید باید دوره کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران گذرانده و سپس برای مقطع کارشناسی ارشد در گرایش مهندسی سازه ادامه تحصیل دهید. در صورتی که دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران هستید، بهتر است از همین حالا مهارت‌های خود را برای ورود به بازار کار ارتقا دهید. آن دسته از فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی که علاوه بر مدرک دانشگاهی، در دوره‌های آموزشی مختلفی شرکت کرده‌اند، در ورود به بازار کار بسیار موفق‌تر هستند. برای پیدا کردن دوره آموزشی که به آن نیاز دارید سری به لیست دوره های عمران و دوره های معماری شهریار بزنید.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری، بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.