تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

گرافیک چیست
فوریه 15, 2023

مجله گرافیک

گرافیک چیست؟

فهرست مطالب

گرافیک به هنری گفته می‌شود که با استفاده از دانش رنگ شناسی و همچنین پیاده سازی کردن اشکال هندسی و ساخت ترکیب‌های متنوع، زیبایی را به مجموعه یا محیط شما اضافه می‌کند.

استفاده مناسب و درست از گرافیک می‌تواند باعث افزایش زیبایی محیط و همچنین بالا رفتن کیفیت محیط شما شود. طراح گرافیک با استفاده از دانش خود و همچنین مهارت‌هایی که در گرافیک به دست آورده است، کار طراحی گرافیک برای هدف مشخصی را انجام می‌دهد. فرض کنید یک طراح بسته بندی قصد دارد کار گرافیک بسته بندی را انجام دهد، مشخصا هر چه این بسته بندی زیبایی بیشتری داشته باشد فروش بالاتری را تجربه خواهد کرد.

گرافیک در حالت کلی یک هنر است، هنری که علاوه بر زیبایی باعث افزایش کارایی و همچنین استفاده‌های تجاری بهتر از محصولات می‌شود.

گرافیک کار کیست؟

گرافیک کار یا طراح گرافیک به فردی گفته می‌شود که با استفاده از دانشی که در حوزه گرافیک دارد سعی می‌کند متناسب با مخاطب، محیط و دیگر موارد، کار گرافیک را روی هدف مشخص شده شروع کند. به عنوان مثال یک طراح لوگو، پس از دریافت بریف طراحی لوگو، اقدام به زدن اتود برای آن کسب و کار یا شخص می‌کند، می‌دانیم که لوگوها دارای انواع مختلفی است از لوگوی شخصی گرفته تا انواع لوگوهای صنعتی و… .

طراحی گرافیک چه کمکی به معماری می‌کند؟

در طراحی معماری، طراح معمار، اگر به اصول و قوانین گرافیک مسلط باشد به خوبی می‌تواند زیبایی و کارایی را به محیط ارائه دهد. دوره‌های معماری متنوعی در سطح شهر مشهد برگزار می‌شود که طراح معمار پس از طی کردن آن می‌تواند به خوبی معماری را پیش ببرد. اما اگر دوره‌های طراحی گرافیک را در جایی نگذرانده باشد بی شک با چالش‌های متنوعی رو به رو خواهد شد.

در حالت کلی می‌توان گفت که معماری که تسلط کافی بر گرافیک داشته باشد می‌تواند طرح‌های معماری زیباتری را به محیط ارائه دهد و همین موضوع باعث می‌شود که علاوه بر زیبایی و چشم نوازی، کارایی آن شهر یا محیط افزایش پیدا کند. دوره‌های گرافیک را می‌توانید از مرکز ارم، شرکت لوگو داک و همچنین شرکت طراحی بسته بندی این پک دنبال کنید یا از طریق آموزشگاه فنی و حرفه‌ای شهریار این کار را انجام دهید.

میزان حقوق طراح گرافیک چقدر است؟

گرافیک را می‌توان به بخش‌های مختلفی تقسیم بندی کرد، گرافیک تصویری، گرافیک چاپی، گرافیک آنلاین و… . وابسته به آن که نیاز شما به گرافیک چیست و چه کارایی برای حوزه خود نیاز دارید، نوع گرافیک متناسب با کار شما انجام خواهد شد. حقوق یک طراح گرافیک در حال حاضر در استودیو طراحی بسته بندی اینپک از 10.000.000 تومان شروع می‌شود.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.