تلفن: 09152079716 – 05136111872     آدرس آکادمی هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

آموزش طراحی سایت مشهد
می 20, 2024

دیجیتال مارکتینگ

آموزش طراحی سایت مشهد

آموزش طراحی سایت مشهد یک فرصت استثنایی برای افرادی است که قصد دارند تا سریع وارد بازار کار شوند. مهارت‌های طراحی سایت متنوع هستند و افراد با علایق مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند.
فهرست مطالب

آموزش طراحی سایت مشهد باید به واسطه افراد با تجربه و متخصص انجام شود. زیرا طراحی سایت یک فرایند بسیار پیچیده و سخت بوده و نکات بسیار مختلفی را در بر دارد. بنابراین کسانی که می‌خواهند برای طراحی یک سایت برای خود و یا آنکه جهت آموزش یک حرفه ایده‌آل و کاربردی در مشهد طراحی سایت را آموزش ببینند، باید در انتخاب استاد و موسسه آموزشی برای این منظور به اندازه کافی دقت داشته باشند.

طراحی سایت در مشهد

آموزش طراحی سایت مشهد مزایای مختلفی به همراه دارد. زیرا در حال حاضر طراحی سایت یکی از حرفه‌های بسیار کاربردی و همچنین پردرآمد محسوب می‌شود و اکنون افراد زیادی در سراسر دنیا از طریق این حرفه، برای خود درآمد کسب می‌کنند.

به عبارت دیگر امروزه تقریباً تمامی کسب‌وکارها و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ برای برخورداری از رقابت مناسب با دیگر رقبای خود به سایت نیاز دارند. بنابراین باید متناسب با شرایط و ویژگی‌های کسب‌وکار خود بتوانند، برای خود یک سایت مناسب طراحی کنند.

از آنجایی که فرایند طراحی سایت حرفه‌ای کاملاً تخصصی بوده و هیچ فردی بدون آموزش و سپری کردن دوره‌های آموزشی موجود برای این منظور قابلیت انجام چنین کاری را ندارد، بسیاری از افراد و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ مجبور هستند این فرایند مهم را به افراد کاربلد و شایسته فعال در این حوزه بسپارند.

در حال حاضر مراکز آموزشی مختلفی برای سپری کردن دوره‌های آموزش طراحی سایت مشهد وجود دارد. اما باید متذکر شد که یکی از مهم‌ترین نکات برای آموزش مطلوب این فرایند دسترسی به یک مرکز آموزشی و همچنین یک استاد مناسب و کاربلد است.

آموزش وردپرس در مشهد

طراحی سایت دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است. به‌عنوان مثال در حال حاضر صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ برای برخورداری از قدرت رقابت بالا و همچنین بازاریابی دیجیتال ایده‌آل از امکانات مختلف فضای مجازی بهره می‌برند. وردپرس یکی از پرکاربردترین برنامه‌ها است که در حال حاضر تقریباً تمامی صاحبان فروشگاه‌های مختلف برای معرفی محصولات خود در دسته‌بندی‌ها مناسب از آن استفاده می‌کنند.

برای طراحی وردپرس و استفاده از امکانات و قابلیت‌های این برنامه نیز باید دوره‌های آموزشی مرتبط را پشت سر گذاشت. یا آنکه این فرایند مهم و تخصصی را به افرادی که در این حوزه به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت هستند واگذار کرد.

در آموزش طراحی سایت مشهد دوره‌های تخصصی طراحی سایت وردپرس نیز ارائه می‌شود و همه کسانی که در دوره‌های آموزشی طراحی سایت مشهد شرکت می‌کنند به راحتی می‌توانند با فرایند راه‌اندازی برنامه وردپرس و همچنین کار با آن آشنا شوند. طراحان سایت با درک درست از اینکه سئو چیست، می‌توانند به کسب و کارهای بسیاری کمک کنند تا به رشد مناسب برسند.

کلاس طراحی سایت مشهد

طراحی سایت در مشهد

در کلاس طراحی سایت مشهد مفاهیم مختلفی آموزش داده می‌شود. همچنین تمامی مفاهیم و دوره‌های آموزشی به صورت مرحله به مرحله و کاملاً جامع ارائه می‌شوند. به‌عنوان مثال شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزش طراحی سایت مشهد در گام اول طراحی وب سایت،  با نحوه تعیین نوع سایت آشنا می‌شوند. به عبارت دیگر اولین گام برای طراحی وب سایت نحوه تعیین نوع سایت است.

بنابراین کسی که می‌خواهد برای خود یک سایت ایده‌آل داشته باشد، باید بتواند در وهله اول نوع آن سایت را مشخص کند. زیرا در حال حاضر وب‌سایت‌ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آنها نیز امکانات و بستر خاص خود را دارند. همچنین تعیین نوع سایت فرایند طراحی سایت را نیز راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند. از این رو فرد طراح سایت می‌تواند این کار حرفه‌ای را در زمان کمتری انجام دهد.

به طور کلی در حال حاضر سایت‌ها دارای انواع مختلفی نظیر سایت‌های شرکتی، سایت‌های فروشگاهی و وب سایت‌های تخصصی هستند و همانطور که عنوان شد هر کدام از آنها نیز دارای ویژگی‌ها و امکانات خاص و مختص به خود می‌باشند و نحوه طراحی همه آنها در فرایند آموزش طراحی سایت مشهد ارائه می‌شود.

آموزش جامع طراحی سایت

در شهر مشهد طراحی سایت به‌صورت کاملاً جامع و اصولی ارائه می‌شود از این‌رو کسانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند به طور کامل تمامی مفاهیم آموزشی مرتبط با این حرفه را فرا می‌گیرند. مهمترین اصولی که در آموزش طراحی سایت مشهد باید همه فرا بگیرند، شامل موارد زیر هستند.

شناسایی مخاطبان

 آموختگان طراحی سایت در مشهد علاوه بر تعیین نوع سایت و همچنین قابلیت طراحی انواع و اقسام سایت در حوزه تعیین مخاطبان سایت خود نیز می‌توانند عملکرد درست و منطقی را ارائه دهند.

به‌عبارت دیگر یک طراح سایت علاوه‌بر مشخص کردن نوع سایت مد نظر، باید قادر به شناسایی مخاطبان هدف یا به‌عبارت دیگر مخاطبان سایت خود نیز باشد. زیرا طراحی سایت از نظر ظاهری باید متناسب با نوع و ویژگی‌های مخاطبان انجام شود. در واقع آن چیزی که افراد مختلف را به سمت بازدید از یک سایت ترغیب می‌کند این است که آن سایت با ویژگی‌ها و خواسته‌های مد نظر آنها تناسب داشته باشد.

همچنین طراح سایت با شناسایی مخاطبان هدف بهتر و راحت‌تر می‌تواند امکانات و قابلیت‌های مدنظر برای سایت خود را تعیین کند. زیرا برای جلب نظر مخاطبان همواره تلاش می‌کند که امکانات را متناسب با خواسته‌ها و نیازهای آنها در سایت خود قرار دهد.

تعیین امکانات سایت

نکته مهم دیگری که در آموزش طراحی سایت مشهد به همه دانش آموختگان ارائه می‌شود، نحوه تعیین امکانات سایت است. البته ناگفته نماند که امکانات سایت باید قبل از اقدام به طراحی آن مشخص شود. بنابراین طراح سایت باید و با بر اساس نیازها و اهداف مد نظر خود و همچنین نیازهای بازدیدکنندگان و مشتریان امکانات مختلفی را در سایت خود قرار دهد. زیرا فقط از این طریق می‌تواند خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان هدف را برطرف کرده و از این طریق نظر آنها را نسبت به سایت خود جلب کند.

ایجاد سایت واکنش‌گرا

برای آنکه یک سایت به موفقیت مدنظر دسترسی پیدا کند باید در فرایند طراحی آن نکات مختلفی را در نظر گرفت. به عنوان مثال سایت باید واکنش گرا طراحی شود. زیرا در غیر این صورت کاربران نمی‌توانند آن را متناسب با دستگاهی که در اختیار دارند مشاهده کنند.

به عبارت دیگر در حال حاضر کاربران فضای مجازی با استفاده از دستگاه‌های مختلفی به این فضا وارد می‌شوند بنابراین یک سایت واکنش گرا سایتی است که در تمامی دستگاه‌ها با سایز متناسب با آن دستگاه قابل مشاهده باشد.

بهینه سازی شده برای تمامی موتورهای جستجوگر

همچنین یک سایت خوب و ایده‌آل باید برای تمامی موتورهای جستجوی در گوگل بهینه سازی شده باشد و کاربران بتوانند از طرق موتورهای جستجوگر مختلف به این سایت دسترسی پیدا کرده و آن را ببینند.

آموزش راه‌های افزایش سرعت سایت

دیگر نکته مهم که دانش‌آموختگان  آموزش طراحی سایت مشهد فرا می‌گیرند راهکارهای موجود برای افزایش سرعت سایت است.  هر چقدر سرعت سایت بالاتر باشد در مدت زمان کمتری لطف خواهد شد و این ویژگی بر رضایت مشتریان تاثیر مستقیم دارد.

آموزش فرانت اند مشهد

یکی دیگر از مباحث مهمی که در فرایند آموزش طراحی سایت مشهد ارائه می‌شود، فرانت اند است.  آموزش front end مشهد یک نوع برنامه نویسی است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن کدهای غیرقابل فهم بصیری و گرافیکی را مشاهده کنند. همچنین با آموزش این نوع برنامه نویسی به راحتی می‌توان از بخش‌های مختلف یک سایت استفاده کرده و از ویدیوها، تصاویر و دیگر امکاناتی که در آن وجود دارد بهره برد.

آموزش front end و بخش‌های اصلی آن

برنامه نویسی فرانت اند از دو بخش اصلی که شامل طراحی و توسعه رابط کاربری سایت است تشکیل می‌شود. در بخش طراحی معمولاً نرم‌افزارهای گرافیکی مختلفی نظیر ادوبی اکس دی فتوشاپ فیگما و… آموزش داده می‌شود. زیرا برای طراحی ظاهر سایت حتماً باید از یک برنامه گرافیکی نظیر برنامه‌های نام برده استفاده شود.

در بخش توسعه رابط کاربری نیز باید ظاهر سایت در قالب کدهای مختلفی نظیر جاوا اسکریپت و غیره پیاده سازی شود تا در سمت فرانت اند کدهای نوشته شده برای کاربر در مرورگر قابل اجرا و پردازش شوند. به‌عبارت دیگر ظاهر سایت باید به نحوی پیاده سازی شود که کاربر بتواند خیلی راحت به کدهای به کار رفته در آن دسترسی مستقیم داشته باشد و همچنین آنها را مشاهده کند.

فرانت اند از زبان‌های برنامه‌ نویسی مختلفی برخوردار است که از بین موارد موجود سه زبان آن بسیار مهم و اساسی بوده و لازم است که تمامی طراحان سایت با این سه زبان برنامه نویسی به طور کامل آشنا بوده و همچنین بر آن مسلط باشند. این زبان‌ها شامل جاوا اسکریپت، CSS و html هستند.

البته ناگفته نماند که در حال حاضر هر کدام از زبان‌های نام برده در قالب‌های جدیدی با نسخه‌های مختلف ارائه شدند. به عنوان مثال نسخه بهبود یافته و همچنین کاربردی‌تر زبان جاوا اسکریپت شامل تایپ اسکریپت است.

آموزش بک اند مشهد

بک اند نیز یک نوع برنامه نویسی است که با برنامه فرانت لند به صورت مستقیم در ارتباط است و این دو مورد به‌طور کلی روی تجربه کاربران تاثیر بسیار زیادی دارند. از این رو در آموزش طراحی سایت مشهد یکی از بخش‌های هم آموزش بک اند است.

آموزش back end مشهد

یکی دیگر از شاخه‌های مهم برنامه‌نویسی و همچنین طراحی سایت داشتن تسلط و مهارت بر برنامه نویسی بک اند است. برنامه‌نویسی بک اند شامل تمامی عملیات‌هایی است که در پشت پرده سایت رخ می‌دهد و برخلاف برنامه نویسی فرانت اند کاربران سایت قادر به مشاهده این دسته از اتفاقات در مرورگر خود نیستند.

از بک اند می‌توان به عنوان مغز سایت یاد کرد. زیرا به طور کلی کنترل منطق سایت بر عهده این بخش آن قرار دارد. دیگر نکته قابل ذکر در رابطه با بک اند این است که به واسطه وب سرور برای کاربران سایت ارسال می‌شود و قادر به اتصال مستقیم به سیستم نیست.

به همین دلیل از آن به عنوان سمت سرور یاد می‌شود به طور کلی ذخیره اطلاعات و عملیات ثبت نام در پایگاه داده از جمله مواردی هستند که از طریق این قسمت طراحی سایت انجام می‌شود. برنامه بک اند از طریق یک سرور همه اطلاعات را بدون آنکه کاربران قادر به مشاهده پردازش داخلی کدها باشند، برای مرورگر کاربران می‌فرستد.

بک اند نیز زبان‌های برنامه نویسی مختلفی را در اختیار دارد که برخی از مهمترین آنها شامل جاوا php ، پایتون و غیره هستند.

سخن پایانی

آموزش طراحی سایت مشهد در آموزشگاه‌های قدرتمند کمک زیادی به افراد جویای شغل می‌کند تا در موقعیت مناسبی برای اشتغال و ورود به بازار کار قرار گیرند. طراحی سایت‌های گوناگون به کسب‌وکارهای نوپا یا سنتی کمک می‌کند تا امکان دسترسی به مشتریان هدف و رشد تجارت‌شان را داشته باشند.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری، بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *