تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دسامبر 15, 2022

دیجیتال مارکتینگ

سئو چیست؟

فهرست مطالب

از جمله سوالات پر تکرار عصر امروز این است که تعریف سئو چیست (What is SEO)؟ سئو چگونه کار می‌کند؟ سئو به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که برای بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانستن مفهوم سئو برای تمام کسانی که قرار است کسب و کار خود را از طریق ایجاد و مدیریت سایت گسترش دهند بسیار اهمیت دارد. دوره‌های آموزشی سئو به صاحبان سایت کمک می‌کند تا جایگاه سایت را در نتایج گوگل به دست خود تغییر دهند. اهداف سئو چیست و سئو داخلی و خارجی چه تعریفی دارد و مدیر سئو چه کسی است، از جمله مطالبی است که در ادامه این مقاله از آکادمی شهریار برای شما بیان خواهد شد.

معنی سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف عبارات Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جتسجو است. این کلمات از ابتدا برای سئو به کار گرفته شدند اما امروزه به دلیل به روزرسانی‌های متعدد موتورهای جستجو و آپدیت‌های الگوریتم‌ها، تعریف سئو به مقدار قابل توجه و مهمی تغییر کرده است؛ به طوری که به جای سه کلمه قبل از عبارات Search Experience Optimization به معنای بهینه سازی تجربه کاربری در جستجو استفاده می‌کنند.

برای تعریف سئو چیست به زبان ساده می‌توان گفت به مجموعه فعالیت‌ها و اقداماتی که برای ارتقای سایت و کسب رتبه‌های بهتر و بالاتر در نتایج جستجو و صفحه SERP انجام می‌شود، سئو سایت می‌گویند. به دست آوردن رتبه بهتر برای صفحات سایت به افزایش بازدید از طرف کاربران کمک می‌کند.

چرا سئو اهمیت دارد؟

سئو یک ابزار رایگان و در دسترس همه برای ارتقای رتبه‌های یک سایت است. اگر یک سایت اینترنتی داشته باشید اما قادر نباشید فرایند سئو را به خوبی در آن پیاده سازی کنید، سایت شما جایگاه خوبی در نتایج گوگل نخواهد داشت. سئو برای سایت‌های فروشگاهی از اهمیت بیشتری برخوردار است. مهم‌ترین هدف طراحی یک سایت فروشگاهی، فروش بیشتر محصول است. بنابراین محصولات سایت شما ابتدا باید به شمار بیشتری از کاربران نمایش داده شوند و این دقیقا کاربرد سئو است. برای فراگیری مهارت سئو و مدیریت یک سایت اینترنتی، آکادمی شهریار دوره های IT برگزار می‌کند.

آموزش سئو سایت حرفه‌ای

برای آموش سئو سایت حرفه ای راهکارهای زیادی وجود دارد. برای مثال می‌توانید از منابع ایرانی و خارجی رایگان موجود در اینترنت برای آموزش استفاده کنید. خرید پکیج‌های آموزشی که توسط سئوکاران حرفه ای تهیه شده‌اند نیز راهکار خوبی برای آموزش سئو است. اما اگر می‌خواهید سئو را پروژه محور آموزش ببینید، یعنی خودتان صفرتاصد بر روی پروژه سئو یک سایت کار کنید، بهتر است در یک دوره آموزش سئو شرکت کنید. دوره SEO مجموعه شهریار یکی از دوره‌های حرفه‌ای موجود در زمینه بهینه سازی سایت های اینترنتی است.

اهداف سئو چیست؟

سئو داخلی چیست؟

سئو خارجی چیست؟

به چه کسی کارشناس سئو می‌گویند؟

منبع: https://searchengineland.com/

کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو آکادمی شهریار هستم. توی مجموعه آموزشگاه شهریار سعی می‌کنم اطلاعات کاملی در رابطه با دوره‌های مختلف فنی حرفه‌ای ارائه بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *