تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دسامبر 11, 2022

مجله معماری

معماری چیست؟

فهرست مطالب

معماری چیست؟ از معماری چه می‌دانید؟ با تعریف آکادمیک معماری آشنا هستید؟ آکادمی شهریار به بررسی و توصیف دقیق معماری می‌پردازد و هدف از معماری را بیان می‌کند. معماری یکی از قدیمی‌ترین علوم تاریخ است که جایگاه ویژه‌ای در بین دیگر علوم دارد. معماری یکی از رشته‌هایی است که از گذشته تاکنون پیشرفت زیادی داشته است و توانسته روند تکاملی را به خوبی طی کند. به صورت مختصر می‌توان گفت که معماری هنر بنای ساختمان و برج‌های مختلف است که هریک نیاز به رعایت اصولی دارد. معماری یک تحقیق در مورد ساختار اصولی یک ایده هم می‌تواند باشد. ایده یا مفهوم معماری مباحثی مانند استفاده افراد از مکان مورد نظر، چگونگی ساخت اصولی مکان یا مباحث اجتماعی باشد.  

یکی از چالش‌های اغلب کنکوری‌ها به هنگام انتخاب رشته برای دانشگاه، عدم اطلاعات کافی راجع‌به تفاوت عمران با معماری است. در مجله آکادمی شهریار راجع‌به رشته‌های عمران و معماری توضیحات تکمیلی را ارئه داده‌ایم تا با شناخت کامل از این دو رشته، رشته دانشگاهی خود را انتخاب کنید.

اهمیت معماری

ساختمان، برج، مسکن‌ها، مکان‌های مقدس، محل کار و … از سری مکان‌هایی است که همه ما در آن رفت و آمد داریم. در نتیجه می‌توان گفت که معماری در حیات و بقای انسان‌ها تأثیرگذار است. پس از استحکام و رعایت اصول استاندارد معماری، می‌توان گفت جزئیات آن از جمله نحوه قرار گیری اتاق‌ها اهمیت دارد.

اهمیت معماری در حوزه‌های مختلف سبب افزایش تمایل افراد برای تحصیل در این رشته شده است. اگر می‌خواهید در آینده یک معمار معروف و پردرآمد باشید، باید از همان ابتدای دوره دانشجویی خود سعی به ارتقای مهارت‌های متفاوت در خود کرده و تنها متکی به دانشگاه نباشید. دوره های آموزشی معماری در آکادمی شهریار نیز با هدف توانمندسازی دانشجویان و علاقه‌مندان به این رشته تهیه شده‌اند. برای مثال دوره آموزش پروژه های ساختمانی سه بعدی و دو بعدی با rhinoceros مشهد که در آموزشگاه شهریار برگزار می‌شود متقاضی زیادی دارد.

شغل معماری چیست؟

شغل معماری یکی از رشته‌های محبوب امروزی است که در دانشگاه‌های مختلف ایران تدریس می‌شود. مسیر شغلی معماری به چندین زیرشاخه مختلف تقسیم بندی می‌شود. شغل معماری به چندین حوزه مختلف تقسیم بندی می‌شود؛ در نتیجه در دانشگاه هم این شغل را به چند زیرشاخه بخش می‌کنند. گرایش های رشته معماری شامل معمار طراحی، معمار فنی، طراح داخلی، معمار منظره و … اشاره کرد. برای موفقیت در هر یک از زیرشاخه‌های معماری باید مهارت‌های لازم را کسب کنید. دوره‌های زیادی در آموزشگاه شهریار برگزار می‌شود. مثلا می‌توانید در دوره طراحی و مدل سازی معماری با نرم افزار grassshopper مشهد شرکت کنید و به درآمد برسید.

منبع: https://www.britannica.com/

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *