تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دسامبر 11, 2022

مجله معماری

تفاوت معماری داخلی و خارجی

فهرست مطالب

تفاوت معماری داخلی و خارجی چیست؟ از تفاوت‌های میان معماری خارجی و داخلی چه می‌دانید؟ بهتر است برای اطلاع از این تفاوت‌ها، به بررسی ویژگی‌های هرکدام از معماری‌های خارجی و داخلی بپردازیم. اطلاع از معماری خارجی و معماری داخلی به شما کمک می‌کند تا حوزه تخصصی خود را برای مهندس معمار شدن، پیدا کنید. معمار داخلی باید بداند که حین انتخاب اجرای داخلی یا خارجی از چه رنگ یا نوعی استفاده کند. همان‌طور که از معماری خارجی پیداست، معماری خارجی شامل سطح بیرونی ساختمان می‌شود. معماری داخلی هم شامل سطح یا بخشی از ساختمان است که طبق محدودیت‌های مرزی شامل داخل ساختمان می‌شود.

درک تفاوت های میان معماری داخلی و خارجی کمک می‌کند متوجه شوید به کدام یک از این دو بیشتر علاقه دارید. پس از آنکه متوجه شدید علاقه‌تان به کدام یک از این دو حوزه است، در انتخاب دوره های آموزش معماری که بتواند مهارت‌هایتان را افزایش دهد موفق‌تر عمل خواهید کرد. به عنوان مثال اگر به معماری خارجی علاقه نشان دهید شاید دوره طراحی دکوراسیون داخلی چندان برایتان جذاب نباشد.

برای آن دسته از افراد علاقه‌مند به معماری خارجی دوره‌هایی چون آموزش نرم افزار 3D MAX برای طراحی نمای ساختمان کاربردی است. امکان تهیه تمامی این دوره‌ها از اکادمی شهریار امکان پذیر است. در ادامه بهتر است به بررسی تفاوت‌ها و ویژگی‌های معماری داخلی و خارجی بپردازیم تا با هرکدام از این حوزه‌ها تخصصی‌تر آشنا شویم.

شرح وظایف معمار داخلی و خارجی

معماری داخلی به عنوان یکی از حوزه‌های اصلی معماری شناخته شده که بخش بیشتر کار مهندس معماری داخلی، در فضاهای داخلی ساختمان سپری می‌شود. وظیفه اصلی مهندس معماری داخلی این است که فضای محیط را مطلوب پیاده سازی کند تا آرامش مورد نظر را برای محیط داخل فراهم کند. از طرفی می‌توان گفت که مهندس معماری داخلی به ساختمان و فضای آن، روح می‌بخشد.

نمای خارجی و بیرونی ساختمان یا مکان مورد نظر، بر عهده مهندس معماری خارجی است. مهندس معماری خارجی طبق اصول و استانداردهای خاص کار می‌کند تا امنیت و زیبایی را کنار هم در ساختمان ببینید. توجه داشته باشید که با وجود تفاوت معماری داخلی و خارجی باز هم هر دو معماری از رشته مادر آن (مهندسی معماری) نشئت می‌گیرد؛ تنها هرکدام رویکردی متفاوت و منحصر به فرد را به نمایش می‌گذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به دوره‌های وبسایت آکادمی شهریار با ما تماس بگیرید.

منبع: https://www.mymotherlode.com/

کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو آکادمی شهریار هستم. توی مجموعه آموزشگاه شهریار سعی می‌کنم اطلاعات کاملی در رابطه با دوره‌های مختلف فنی حرفه‌ای ارائه بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *