تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

فوریه 16, 2023

مجله معماری

آشنایی با معمارهای مشهور جهان

فهرست مطالب

داشتن اطلاعات درباره معمارهای مشهور جهان به معمارها کمک می‌کند تا الهام‌های خلاقانه‌ای را از این اثرهای هنری بگیرند. البته همان‌طور که می‌دانید هر معمار مشهور سبک پیاده سازی خود را دارد. اما می‌توان تا حدودی از هنر و اثرهای ماندگار این معمارهای مشهور الهام گرفت و در پیاده سازی طراحی بنا از آن استفاده کرد. در ادامه به بررسی چند معمار مشهور جهان و اثر آن‌ها می‌پردازیم. با وبسایت آموزشگاه شهریار همراه باشید.

معرفی معمارهای مشهور جهان  

اگر نگاهی به تاریخچه معماری بیندازید، رد پای افراد معروفی را خواهید دید. معمارهای برتری که در این بخش قصد معرفی آن‌ها را داریم، اثرهای ماندگاری را از خود به جا گذاشته‌اند و به عنوان معمارهای معاصر جهان شناخته می‌شوند.

آنتونی گائودی

آنتونی گائودی در دهه 1850 قمری فعالیت‌های هنری خود را انجام داده است. او یکی از خلاق‌ترین معمارهای تاریخ است که بناهای طراحی شده او به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده است. بناهای طراحی شده آنتونی از سری نمونه‌های الهام گرفته شده از سبک آرت نوو است که با استفاده از خط‌های منحنی، بافت‌ها و دیوارهای موجی تغییر پیدا کرده است. یکی از بزرگ‌ترین اثرهای آنتونی گائودی پیاده سازی کلیسای ساگرادا فامیلیا در شهر بارسلونا است.

 مایکل گریوز

مایکل گریور یکی از معمارهای مشهور آمریکایی است که در دنیای معماری مدرن، اثری زیبا و خلاقانه به جا گذاشته است. مایکل گریوز یکی از پروفسورهای دانشگاه پرینستون بود و 40 سال سابقه تدریس در این دانشگاه را داشته است. مایکل گریوز چند ساختمان حرفه‌ای برای والت دیزنی ساخته است. همچنین او کتابخانه عمومی دنور و ساختمان پرتلند را طراحی و پیاده سازی کرده است.

سزار پلی

از سری بناهای معروف که به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری مورداستفاده قرار گرفته است، برج‌های پتروناس است. معمار این برج‌های معروف سزار پلی است که ذهن خلاق و محاسبه گر فعالی داشته است. سزار پلی به قدری در پیاده سازی بناهای معماری خود حرفه‌ای عمل کرده است که در مرکز معماران آمریکا مدال طلا را از آن خود کرده است. علاوه بر برج‌های پتروناس، بناهای طراحی شده توسط این معمار مشهور شامل مرکز مالی جهانی، مرکز خرید فارگوولز و ساختمان کلینیک کریل است.

زاها حدید

شاید برای شما عجیب باشد که یکی از معروف‌ترین معمارهای جهان، خانم است. زاها حدید به عنوان ملکه خم‌ها شناخته شده است. او دیدگاه متفاوتی نسبت به معماری جهان مدرن داشت و در همین راستا، اثرهای جذابی را پیاده سازی کرده است. زاها حدید معماری انگلیسی – عراقی است که از مؤسسه‌ها، آکادمی‌ها و سازمان‌های مختلفی جایزه دریافت کرده است. از سری اثرهای این معمار مشهور می‌توان به خانه اپرا گوانگژو، مرکز المپیک لندن، برج عقرب میامی و ساختمان سوهو اشاره کرد.

هرکدام از این معمارهای مشهور جهان علاوه بر الهام گرفتن از ایده‌های معمارهای معروف قبل از خلاقیت و سبک خاص خود را پیاده‌سازی کرده‌اند. در نتیجه موفق شدند تا طرح‌های ماندگاری را از خود بر جای گذارند. اگر علاقه‌مند به رشته معماری هستید و می‌خواهید در آینده یکی از افراد تاثیرگذار در این زمینه باشید و آثار ارزشمندی از خود به جای بگذارید، سعی کنید همیشه به دنبال کسب مهارت‌های جدید باشید. دوره های معماری شهریار نیز با همین هدف تهیه شده‌اند. در میان دوره‌های شهریار، دوره آموزش طراحی و مدل سازی معماری با نرم افزار grassshopper شهر مشهد را به کسانی که به کار با نرم افزارهای مختلف علاقه‌مند هستند توصیه می‌کنیم.

منبع: https://www.timeout.com/

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.