تلفن: 09152079716 – 05136111872     آدرس آکادمی هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

فوریه 26, 2023

مجله معماری

تاریخچه معماری

فهرست مطالب

تاریخچه معماری یکی از حوزه‌هایی است که به اندازه حیات انسان‌ها قدمت دارد. معماری از قدیم در کشورهای در حال پیشرفت رواج داشته است و در راستای بهبود آن در تلاش بوده‌اند. شاید بتوان گفت که ریشه و تاریخ معماری به 10000 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. امروزه معماری برای بهبود مکان و زیبایی بصری تغییر می‌کند. جالب است بدانید که در گذشته‌های دور افراد برای حفظ امنیت از سمت حیوانات درنده یا زنده ماندن و طراحی پناهگاه از معماری استفاده می‌کردند. معماری با گذشت زمان درگیر پیشرفت‌های عظیم و تحولات خلاقانه‌ای شده است. تاریخچه معماری در کشورهایی مانند ایران، ایتالیا و مصر بسیار جذاب است و اصالت خاصی در تاریخچه این کشورها وجود دارد. گروه آموزشی شهریار به بررسی تاریخچه معماری و آشنایی بیشتر با حوزه معماری پرداخته است.

تاریخچه معماری و سبک‌های آن

محقق و باستان شناس های تاریخی به بررسی و مطالعه تاریخچه معماری‌های مختلف جهان پرداخته‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که برخی از معماری‌ها، حتی پس از انسان‌ها بر روی زمین ایجاد شده است. شروع هنر و تاریخ معماری به قبل از تاریخ ایران بازمی‌گردد. با پیشرفت انسان‌ها، انواع معماری پدید آمده است که به عنوان نمونه‌های برجسته در کشورها ایجاد شده است. برخی از افراد و محقق‌ها بر این گمان‌اند که معماری قبل از تاریخ وجود نداشته است و تاریخچه معماری به سال‌های پیشرفته انسان است. در صورتی که تحقیقات نشان داده است که علم معماری از دوران قبل از تاریخ بر جهان هستی قرار گرفته است.

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_architecture

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری، بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.