تلفن: 09152079716 – 05136111872     آدرس آکادمی هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دوره طراحی لوگو مشهد
دسامبر 18, 2022

مجله گرافیک

طراح لوگو کیست؟

طراح لوگو کیست؟ طراح لوگو فردی است که مفاهیم طراحی و هویت بصری به‌طور دقیق در مراکز حرفه‌ای آموزش دیده است و توانایی خلق لوگوهایی را دارد که مفاهیم تجاری یک برند را به مخاطبان انتقال می‌دهد.
فهرست مطالب

در علم گرافیک شاخه‌های متعددی وجود دارد که با یادگیری اصولی و حرفه‌ای هرکدام، شخص به یک متخصص و طراح تبدیل می‌شود. یکی از شاخه‌های هنر گرافیک، طراحی لوگو است. اما طراح لوگو کیست (Who is the logo designer)؟
یک طراح لوگوی حرفه‌ای باید چه وظایفی را انجام دهد و چه مهارت‌هایی دارد؟
برای تبدیل‌شدن به یک طراح لوگو، بهترین کار یادگیری درست علم گرافیک و هنر دیزاین لوگو است. پس از آن به‌وسیله طراحی‌های پی‌درپی و مختلف برای شرکت‌ها و برندهای گوناگون، می‌توان رزومه‌ای حرفه‌ای ایجاد کرد. برای پاسخ‌های بیشتر به سؤال طراح لوگو کیست، با این مقاله از آکادمی هنرجویان شهریار همراه باشید.

به چه کسی طراح لوگو یا دیزاینر لوگو می‌گویند؟

متخصص لوگو چه کسی است؟
کسی که کار طراحی لوگو را انجام می‌دهد، طراح لوگو یا دیزاینر لوگو یا Logo Designer است و کسی که در این کار به‌صورت حرفه‌ای عمل می‌کند و با تمام اصول و قواعد طراحی آشنایی دارد، متخصص لوگو است. هر کسب‌وکاری از همان ابتدای کار باید به فکر داشتن یک هویت که برای مشتریان و مخاطبین ملموس باشد بیفتد. این هویت با داشتن یک نام و لوگو قابل ساختن است. لوگو شناسنامه یک برند است و کسی که آن را طراحی می‌کند باید از تمام جزئیات شرکت و سازمانی که نیاز به لوگو دارد اطلاعات کسب کند.

در زمینه طراحی لوگو، طراحان بر اساس مهارت‌هایی که در ادامه گفته می‌شود، از هم متمایز می‌شوند. با شرکت در دوره های طراحی گرافیک آکادمی هنرجویان شهریار می‌توانید یک لوگو دیزاینر حرفه‌ای شوید. چرا که لوگویی که توسط یک طراح لوگو مبتدی ساخته می‌شود با لوگویی که به دست طراحان متخصص ایجاد می‌شود متفاوت است؛ بنابراین در انتخاب طراح مناسب برای سفارش لوگوی خود دقت لازم را به عمل‌آورید.

طراح لوگو کیست؟

بهترین طراح لوگو کیست؟

بهترین طراح لوگو، طراحی است که نیازهای هر کسب و کار را به خوبی تشخیص داده و لوگویی درست مطابق با ماهیت آن بیزینس طراحی کند. مهم‌ترین ویژگی که یک نشان تجاری باید داشته باشد، سادگی و قابلیت آن در ماندن در حافظه محخاطب است. لوگوهای پیچیده سریع‌تر از حافظه مخاطب پاک می‌شوند در حالی که یک لوگو ساده اما مفهومی قابلیت این را دارد که سال‌ها در ذهن مخاطب باقی بماند. با توجه به اینکه لوگو انواع مختلفی دارد، با تهیه دوره آموزش تایپوگرافی می‌توانید به یک طراح حرفه‌ای‌تر تبدیل شوید.

بهترین طراح لوگو

مهمترین مهارت‌های یک طراح لوگو چیست؟

مهم‌ترین مهارتی که یک طراح لوگو باید داشته باشید، توانایی کار با نرم افزارهای طراحی و ادیت است. برای طراحی لوگو شما باید تسلط کامل به نرم افزار فتوشاپ داشته باشید. برای مسلط شدن بر این نرم افزار دوره‌های حضوری و آنلاین زیادی وجود دارد. اما اگر به دنبال یک دوره آموزشی فتوشاپ هستید که در مدت زمان کوتاهی بتوانید مهارت خود در این نرم افزار را ارتقا دهید، پیشنهاد ما تهیه دوره فتوشاپ آکادمی شهریار است.

مهارت‌های طراح لوگو

وظایف طراح لوگو

حالا که می‌دانیم طراح لوگو کیست و چه مهارت‌هایی باید داشته باشد، اجازه دهید تا با وظایف او نیز لبیشتر آشنا شویم:

  1. طراح لوگو با اصول طراحی گرافیک و نرم‌افزارهای گرافیکی پولساز آشنایی کافی دارد. یک طراح با لوگویی که خلق می‌کند به کسب و کار کمک می‌کند تا از رقبا متمایز شود و مخاطبان برند را به درستی ببینند؛
  2. آشنایی با پروژه‌های موفق یا شکست خورده اهمیت زیادی دارد. با گذراندن دوره طراحی لوگو در مشهد با قواعد موفقیت یا شکست یک لوگو آشنا می‌شوید. امروزه هویت بصری نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت برند دارد؛
  3. ارتباط موثر با مشتریان: طراح لوگو باید بیش از هر چیزی توانایی برقراری ارتباط موثر با مشتریان را داشته باشد تا بتواند به آن‌ها راهنمای‌های لازم را ارائه کند و با کسب اطلاعات دقیق به موفقیت طرح و اتودهای لوگو کمک کند.

بهترین طراح لوگو کیست؟

آشنایی با مباحث کلیدی در طراحی گرافیک مانند طراحی تایپوگرافی، هویت بصری، شناسنامه برند، مفاهیم بازاریابی و… بهترین طراح لوگو را به‌وجود می‌آورد. یک طراح لوگو حرفه‌ای در مشهد به سراغ شناخت مشتریان، درک درست از شرایط بازار، وضعیت رقبا، مدیریت محصول یا خدمت و… می‌رود. برای تبدیل شدن به بهترین طراح لوگو باید سالیان سال تجربه کسب کنید.

سخن پایانی

طراح لوگو کیست؟ طراح لوگو فردی است که با استفاده از اصول طراحی و هویت بصری، سعی می‌کند لوگویی را خلق کند که شخصیت برند و اهداف تجاری کسب و کار را به خوبی نشان دهد. هر لوگویی باید در پس زمینه خود پیام‌های بازاریابی را به مخاطبان انتقال دهد. آنچه در ذهن مخاطبان از یک لوگو باقی می‌ماند حاصل تلاش‌های طراحان حرفه‌ای لوگو است.

سوالات متداول

طراح لوگو کیست؟

طراح لوگو فردی است که با تحلیل دقیق از بازار، مشتریان، رقبا و محصول به طرحی می‌رسد که پیام بازاریابی و هدف کسب و کاری را به ذهن مخاطبان متبادر سازد.

دوره طراحی لوگو در مشهد کجا برویم؟

اگر قصد دارید طراحی لوگو را حرفه‌ای آموزش ببینید باید به سراغ آموزشگاه‌هایی بروید که از اساتید مجرب برای طراحی لوگوها استفاده می‌کنند. آکادمی هنرجویان شهریار در مشهد یکی از بهترین مراکز آموزش طراحی لوگو و ایجاد هویت بصری است.

منبع: https://www.onlinedegree.com/

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری، بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *