تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

دوره تایپوگرافی
دسامبر 18, 2022

مجله گرافیک

طراح لوگو کیست؟

فهرست مطالب

در علم گرافیک شاخه‌های متعددی وجود دارد که با یادگیری اصولی و حرفه‌ای هرکدام، شخص به یک متخصص و طراح تبدیل می‌شود. یکی از شاخه‌های هنر گرافیک، طراحی لوگو است. اما طراح لوگو کیست (Who is the logo designer)؟ یک طراح لوگوی حرفه‌ای باید چه وظایفی را انجام دهد و چه مهارت‌هایی دارد؟ برای تبدیل‌شدن به یک طراح لوگو، بهترین کار یادگیری درست علم گرافیک و هنر دیزاین لوگو است. پس از آن به‌وسیله طراحی‌های پی‌درپی و مختلف برای شرکت‌ها و برندهای گوناگون، می‌توان رزومه‌ای حرفه‌ای ایجاد کرد. برای پاسخ‌های بیشتر به سؤال طراح لوگو کیست، با این مقاله از آکادمی تخصصی شهریار همراه باشید.

به چه کسی طراح لوگو یا دیزاینر لوگو می‌گویند؟

متخصص لوگو چه کسی است؟ کسی که کار طراحی لوگو را انجام می‌دهد، طراح لوگو یا دیزاینر لوگو یا Logo Designer است و کسی که در این کار به‌صورت حرفه‌ای عمل می‌کند و با تمام اصول و قواعد طراحی آشنایی دارد، متخصص لوگو است. هر کسب‌وکاری از همان ابتدای کار باید به فکر داشتن یک هویت که برای مشتریان و مخاطبین ملموس باشد بیفتد. این هویت با داشتن یک نام و لوگو قابل ساختن است. لوگو شناسنامه یک برند است و کسی که آن را طراحی می‌کند باید از تمام جزئیات شرکت و سازمانی که نیاز به لوگو دارد اطلاعات کسب کند.

در زمینه طراحی لوگو، طراحان بر اساس مهارت‌هایی که در ادامه گفته می‌شود، از هم متمایز می‌شوند. با شرکت در دوره های طراحی گرافیک شهریار می‌توانید یک لوگو دیزاینر حرفه ای شوید. چراکه لوگویی که توسط یک طراح لوگو مبتدی ساخته می‌شود با لوگویی که به دست طراحان متخصص ایجاد می‌شود متفاوت است؛ بنابراین در انتخاب طراح مناسب برای سفارش لوگوی خود دقت لازم را به عمل‌آورید.

بهترین طراح لوگو کیست؟

بهترین طراح لوگو طراحی است که نیازهای هر کسب و کار را به خوبی تشخیص داده و لوگویی درست مطابق با ماهیت آن بیزینس طراحی کند. مهم‌ترین ویژگی که یک نشان تجاری باید داشته باشد، سادگی و قابلیت آن در ماندن در حافظه محخاطب است. لوگوهای پیچیده سریع‌تر از حافظه مخاطب پاک می‌شوند درحالی که یک لوگو ساده اما مفهومی قابلیت این را دارد که سال‌ها در ذهن مخاطب باقی بماند. با توجه به اینکه لوگو انواع مختلفی دارد، با تهیه دوره آموزش تایپوگرافی می‌توانید به یک طراح حرفه‌ای‌تر تبدیل شوید.

مهارت‌های یک طراح لوگو

مهم‌ترین مهارتی که یک طراح لوگو باید داشته باشید، توانایی کار با نرم افزارهای طراحی و ادیت است. برای طراحی لوگو شما باید تسلط کامل به نرم افزار فتوشاپ داشته باشید. برای مسلط شدن بر این نرم افزار دوره‌های حضوری و آنلاین زیادی وجود دارد. اما اگر به دنبال یک دوره آموزشی فتوشاپ هستید که در مدت زمان کوتاهی بتوانید مهارت خود در این نرم افزار را ارتقا دهید، پیشنهاد ما تهیه دوره فتوشاپ آکادمی شهریار است.

منبع: https://www.onlinedegree.com/

کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو آکادمی شهریار هستم. توی مجموعه آموزشگاه شهریار سعی می‌کنم اطلاعات کاملی در رابطه با دوره‌های مختلف فنی حرفه‌ای ارائه بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *