تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

فوریه 26, 2023

مجله معماری

معماری سبز چیست؟

فهرست مطالب

در این مقاله وبسایت شهریار تصمیم گرفته‌ایم راجع‌به معماری سبز صحبت کنیم. معماری سبز (Green Architecture) یکی از گرایش‌های مختلف معماری است که رویکرد جدیدی را در پی گرفته و برآمده از مفاهیم توسعه پایدار است. در معماری سبز تلاش می‌شود از منابع انرژی پایدار استفاده شود که منجر به حفظ انرژی می‌شود، همچنین مواردی چون ایمنی مصالح ساختمانی و انتخاب بهترین مکان برای ساخت بنا با در نظر گرفتن تاثیری که بر محیط زیست دارد در معماری سبز لحاظ می‌شود. استفاده از معماری سبز به معنای کنار گذاشتن امکانات رفاهی قرن بیست و یکم نیست بلکه تلاش در راستای استفاده از فناوری‌های جدید برای حفظ و سازگاری با محیط زیست و سیاره زمین است.

اگر به معماری سبز علاقه‌مند هستید و می‌خواهید در این گرایش مشغول به کار شوید، شرکت در دوره نورپردازی و متریال دهی با vray در مشهد مقدس را نیز توصیه می‌کنیم.

در اوایل قرن بیست و یکم، ساخت‌وسازهای بی‌رویه بیش از نیمی از منابع جهان از جمله منابع آب شیرین و منابع انرژی را مصرف می‌کرد. هدف معماری سبز بهبود شرایط آب‌وهوایی، جلوگیری از هدررفت انرژی و اثرات مخرب ساخت‌وسازهای بی‌رویه بر محیط زیست است. با استفاده از معماری سبز در زمان ایجاد ساختمان‌ها و بناها از انرژی به بهترین شکل در داخل خود بنا استفاده می‌شود.

تلاش می‌شود در این نوع معماری از مواد و مصالحی استفاده شود که چرخه طبیعی دارند. معماری سبز بسیار مورد توجه دوستداران به محیط زیست قرار گرفته است. اگر شما هم از دوستداران محیط زیست هستید و بقای کره زمین دغدغه شماست، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مقاله از بهترین مجله معماری آکادمی شهریار با ما همراه باشید تا در مورد مواردی چون اهمیت معماری سبز در شهرسازی، نکات مهم اجرای معماری سبز، روند طراحی ساختمان‌های سبز، اصول معماری سبز و برترین ساختمان‌هایی که این شیوه طراحی در ساخت آن‌ها استفاده شده صحبت کنیم.

منبع: https://aseq-ehaq.ca/

کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو آکادمی شهریار هستم. توی مجموعه آموزشگاه شهریار سعی می‌کنم اطلاعات کاملی در رابطه با دوره‌های مختلف فنی حرفه‌ای ارائه بدیم.