تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله معماری

پروژه های مشهور معماری

فهرست مطالب

آیا از پروژه های مشهور معماری (Famous architectural projects) در ایران و دنیا اطلاع دارید؟ معماران و طراحان معروف در داخل و خارج از کشور، با به ثبت رساندن آثاری ماندگار و زیبا، باعث به شهرت رسیدن خود و معماری خود شدند. اکثر طراحان با به‌کارگیری دانش و هنر معماری توانستند پروژه‌هایی را به ثبت برسانند که در عصر امروز معماران زیادی از روی آن‌ها درس گرفته و سعی می‌کنند در پروژه‌های خود به کار گیرند.

ساختمان‌ها و برج‌های بلند با طرح‌هایی خلاقانه و جدید، اتاق‌های اداری و خانه‌های مدرن با طراحی‌های عجیب، پارک‌ها و پل‌های معلق و بزرگ، طراحی خیابان‌ها و معابر و… پروژه‌هایی هستند که از قدیم تا الان در سراسر دنیا به ثبت رسیده و امروزه شهرت بسیاری پیدا کرده‌اند. آموزشگاه شهریار قصد دارد برای افزایش سطح آگاهی و اطلاعات شما و همچنین جهت کسب ایده‌های جذاب برای طراحی معماری به شرح پروژه های مشهور معماری در ایران و دنیا بپردازد.

اگر می‌خواهید به عنوان یک دانشجوی معماری یکی از افراد موفق این رشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم در دوره‌های کاربردی معماری شهریار مانند دوره آموزش طراحی داخل عمومی مشهد که از سوی آموزشگاه هنرجویان شهریار برگزار می‌شود شرکت کنید.

معروف‌ترین پروژه های معماری در دنیا

  • برج Agora Garden در تایوان
  • برج جده در عربستان
  • آسمان خراش Dubai Pearl در امارات متحده عربی
  • فرودگاه جدید استانبول
  • تفریحگاهDawang Mountain در مرکز هونان کشور چین

موارد فوق جزو زبانزدترین پروژه‌های معماری دنیا به شمار می‌روند. برای مثال برج جده عربستان یکی از مرتفع‌ترین، زیباترین و معروف‌ترین پروژه‌های دنیا با معماری چشم نواز است که بهره برداری آن حدود 6 سال به طول انجامیده است. وجود چنین پروژه‌هایی در ایران و سرتاسر دنیا، محبوبیت معماری را نزد علاقه‌مندان این رشته افزایش می‌دهد. اگر شما هم جزو دوست‌داران رشته معماری هستید و می‌خواهید مهارت‌های مختلفی را در این زمینه کسب کنید، توصیه می‌کنیم در دوره های جامع معماری آموزشگاه شهریار شرکت کنید. آموزش طراحی نمای ساختمان با نرم افزار 3d max یکی از دوره‌های بسیار کاربردی و جامع ما در آموزشگاه شهریار است.

کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو آکادمی شهریار هستم. توی مجموعه آموزشگاه شهریار سعی می‌کنم اطلاعات کاملی در رابطه با دوره‌های مختلف فنی حرفه‌ای ارائه بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *