تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله معماری

بازارکار رشته معماری و درآمد آن

فهرست مطالب

آیا از بازارکار رشته معماری (Architecture job market) و درآمد آن اطلاعی دارید؟ اگر در رشته معماری مشغول به تحصیل هستید، بهتر است پیش از ورود به بازارکار، از میزان درآمد هر یک از حوزه‌های معماری اطلاعات کافی بدست آورید. رشته معماری حوزه‌ها و شاخه‌های گوناگونی دارد که بسته به علاقه فردی یکی از آن‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده و در آن شاخه کار می‌کنید. برای آن‌که بتوانید به درآمد بالا برسید نیاز است تا توانایی‌های خود را بالا برده و بتوانید شغل مورد نظر خود را در بازارکار پیدا کنید.

از جمله اهداف آموزشگاه شهریار، اطلاع رسانی و ارتقای سطح اطلاعات شما در مورد بازارکار رشته معماری و درآمد آن، اطلاع از توانایی‌های لازم برای رسیدن به حقوق بالا، اطلاع از تفاوت بازارکار حوزه‌های مختلف معماری و… است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

درآمد رشته معماری در ایران

اگر می‌خواهید این رشته را برای تحصیلات تکمیلی خود در دانشگاه انتخاب کنید، بی‌شک مهم‌ترین چیزی که باید راجع‌به آن تحقیق کنید، درآمد و آینده شغلی این رشته در ایران است. درآمد رشته معماری داخلی در ایران به میزان زیادی قابل افزایش است و رقم آن کاملا به مهارت‌ها و تخصص شما بستگی دارد. اگر به عنوان یک معمار موفق به اخذ پروانه اشتغال شوید، می‌توانید در پوزیشن‌هایی چون ناظر معماری ساختمان مشغول به کار شده و درآمد بالایی کسب کنید. برای دریافت این پروانه باید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید. در صورتی قبولی در آزمون مهر نظام مهندسی دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان به دلیل مناسب بودن حقوق مهندس عمران و رشته‌هایی چون معماری در این آزمون شرکت می‌کنند. به همین خاطر برای تضمین قبولی خود در آزمون شرکت در دوره های نظام مهندسی یکی از اقداماتی است که می‌توانید انجام دهید. دوره نحوه نمره بندی آزمون نظام مهندسی یکی از بهترین دوره‌هایی است که آکادمی شهریار با هدف آماده سازی بیشتر داوطلبان شرکت در این آزمون برگزار می‌کند. در صورت دریافت پروانه اشتغال از نظام مهندسی به عنوان یک مهندس یا ناظر معمار می‌توانید پروژه‌های ساختمانی بیشتری بگیرید و درآمد خود را افزایش دهید.

بازار کار رشته معماری برای خانم ها

میزان پرداختی به مهندسان معمار خانم و آقا گاهی اوقات ممکن است تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشد. در بخرخی از کشورهای خارجی، میزان حقوق یک مهندس معمار خانم به میزان چشمگیری از درآمد آقایان کمتر است. اما همان‌طور که ذکر شد اصلی‌ترین عامل موثر بر میزان درآمد یک مهندس معمار، مهارت و تخصص اوست. اگر خانم و دانشجوی رشته معماری هستید، پیشنهاد آکادمی شهریار به شما این است که حتما در دوره‌های مختلف معماری شرکت کرده و رزومه کاری خود را قوی‌تر کنید.

برای مثال در حال حاضر شرکت‌های ساختمانی زیادی هستند که به یک معمار مسلط به طراحی با نرم افزار 3d max یا طراحی داخلی عمومی مشهد مقدس نیاز دارند. اگر بتوانید مهارت‌های این‌چنینی را از همان دوره دانشجویی در خود پرورش دهید، پس از فارغ التحصیلی به راحتی می‌توانید جذب بازار کار با حقوق و درآمد بالا شوید. دوره های آموزش طراحی نمای ساختمان با نرم افزار 3d max همواره از سوی آموزشگاه شهریار برگزار می‌شود.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *