تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله معماری

آزمون طراحی معماری

فهرست مطالب

شروع به کار در حوزه‌های مختلف معماری نیاز به مدرک معتبر دارد که با کمک آزمون طراحی معماری (Architectural design exam) می‌توان پروانه اشتغال به کار را در زمینه‌های مختلف معماری کسب کرد. آزمون طراحی نظام مهندسی معماری هر ساله برگزار می‌شود و سوالات آن ممکن است برای داوطلبان سخت و گاهی دارای چندین جواب باشد که همین موضضوع آنان را گیج می‌کند؛ بنابراین باید پیش از شرکت در آزمون به طور کامل آماده بود.

 آگاهی از منابع آزمون، دانستن روش‌های مطالعه برای آزمون طراحی معماری، کمک گرفتن از اساتید حرفه‌ای در این حوزه و… می‌تواند شما را در رسیدن به موفقیت و قبولی در آزمون طراحی معماری نظام مهندسی یاری کند. آکادمی شهریار با در نظر داشتن تمامی موارد لازم در آزمون و کمک گرفتن از اساتید حرفه‌ای، شرایط آمادگی کافی داوطلبان را با برگزاری دوره های نظام مهندسی فراهم کرده است.

چگونه برای آزمون معماری آماده شویم؟

اگر تصمیم به اخد پروانه اشتغال نظام مهندسی گرفته‌اید، اولین قدمی که باید بردارید شرکت در آزمون طراحی معماری است که هر ساله از سوی نظام مهندسی برگزار می‌شود. در صورت رد صلاحیت در این آزمون موفق به دریافت پروانه نخواهید شد و باید تا سال آینده و شرکت مجدد در آزمون منتظر بمانید. اما چرا قبولی در آزمون نظام مهندسی دشوار است؟

  1. نحوه تصحیح و رتبه بندی آزمون
  2. ضوابط و استانداردها
  3. گستردگی مباحث آزمون

داوطلبان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی معمولا به علل فوق موفق به کسب نمره قبولی در آزمون نمی‌شوند. اکادمی شهریار از تمامی جهات دغدغه داوطلبان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی را برطرف کرده است. برای مثال برای اطلاع از نحوه تصحیح و رتبه بندی آزمون می‌توانید در دوره نحوه تصحیح و رتبه بندی نظام مهندسی اموزشگاه شهریار شرکت کنید.

ضوابط و استانداردها نیز یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های آزمون نظام مهندسی است. اگر تسلط کافی به تمامیضوابط و استانداردهای مورد نظر نظام مهندسی داشته باشید، شانس قبولی خود را افزایش داده‌اید. نگران نباشید چراکه آکادمی شهریار برای شمایی که قوانین و استانداردها را به خوبی نمی‌شناسید نیز دوره‌ای در نظر گرفته است. با شرکت در دوره آشنایی با ضوابط و استانداردها که به صورت جامع برگزار می‌شود، یک قدم به دریافت پروانه اشتغال نظام مهندسی نزدیک‌تر می‌شوید.

منبع: https://www.proprofs.com/quiz-school/story.php?title=architectural-design-1st-semester-final

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *