تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

طراح بسته بندی
فوریه 16, 2023

مجله گرافیک

طراح بسته بندی کیست و چه وظایفی دارد؟

فهرست مطالب

طراح بسته بندی شخصی است که کار طراحی بسته بندی را انجام می‌دهد. طراح بسته بندی با دانش گرافیکی خود سعی می‌کند که بسته بندی که یکی از مهم‌ترین خدمات طراحی گرافیک است را به خوبی انجام دهد. به نوعی می‌توان گفت که طراح بسته بندی با استفاده از هنر گرافیک و همچنین دانش فنی و مخلوتی از کار چیدمات سعی می‌کند که یک طرح گرافیکی حرفه‌ای و مناسب پیاده سازی کند. هر طراح گرافیک اگر به خوبی بتواند دیزاین طرح گرافیکی بسته بندی را انجام دهد، فروش محصول چندین و چند برابر می‌شود. توجه داشته باشید که کار بسته بندی کردن محصول باید با هنر طراحی بسته بندی مخلوط باشد به نوعی می‌توان گفت که آگاهی از هنر فروش برای هر طراح بسته بندی می‌تواند آورده زیادی برای مجموعه داشته باشد.

آگاهی از علائم روی بسته بندی به طراح بسته بندی کمک می‌کند که بدون چالش بتواند کار بسته بندی را انجام دهد. اگر می‌خواهید به عنوان یک طراح بسته بندی در شرکت های طراحی بسته بندی مشغول به کار شوید اما نمی‌دانید چه مهارت‌هایی را باید فرا بگیرید، تا انتهای این مطلب با ما در سایت شهریار همراه باشید.

طراح بسته بندی کیه؟

طراح بسته بندی یک فرد گرافیک کار است که با طی کردن دوره‌های طراحی گرافیک متنوع توانسته است هنر طراحی بسته بندی را به بهترین نحو، یاد بگیرد. طراح بسته بندی در ساده‌ترین حالت فردی است که به خوبی می‌تواند کار پیاده سازی و دیزاین یک بسته بندی را انجام دهد.

مهارت‌های طراح بسته بندی

هر طراح بسته بندی باید مجموعه‌ای از مهارت‌ها را داشته باشد که بتواند کار بسته بندی را به خوبی و به بهترین نحو انجام دهد.

از جمله مهارت‌هایی که هر طراح بسته بندی باید داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • توانایی کار با ابزارهای طراحی گرافیک
  • توانایی و درک مفاهیم فروش
  • آشنایی کامل با رنگ شناسی
  • توانایی پیاده سازی استراکچر بسته بندی
  • اطلاع از قوانین چاپ بسته بندی
  • آشنایی با چاپخانه‌ها و شناسایی کار چاپ

چگونه یک طراح بسته بندی حرفه ای شویم؟

اگر به حوزه طراحی گرافیکی علاقه‌مندید، ابتدا باید مهارت‌های گرافیکی خود را افزایش دهید. دوره های آموزش گرافیک با قیمت مناسب و کیفیت بالای دوره، به ارتقای توانایی‌های شما در این زمینه کمک بزرگی‌‎ می‌کند. برای طراحی بسته بندی از نرم افزارهای مختلفی چون ایلاستریتور، کورل و… استفاده می‎‌شود. ایلاستریتور بهترین و رایج‌ترین نرم افزار طراحی بسته بندی است. اگر کار با این نرم افزار را به خوبی آموزش ندیده‌اید، در دوره آموزش ایلاستریتور آکادمی شهریار شرکت کنید.

علاوه بر ایلاستریتور، آموزشگاه شهریار دوره‌های کاربردی دیگری نیز در این زمینه برگزار می‌کند. برای مثال شما حتی می‌توانید دوره جامع کورل را از شهریار تهیه کنید و تمام مهارت‌های مورد نیاز برای کار با این نرم افزار را به صورت کامل بیاموزید.

منبع: https://www.roberthalf.com/

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.