تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله معماری

سبک شناسی در معماری

فهرست مطالب

به سبک شناسی در معماری علاقه‌مند هستید؟ نگاهی به لیست دوره های معماری که در آموزشگاه شهریار برگزار می‌کنیم بیندازید؛ احتمالا دوره‌ای که به دنبالش هستید را پیدا خواهید کرد. سبک شناسی در معماری اصولا به معماری داخلی بر می گردد و برای چیدمان بهتر وسایل یا قرارداد مصالح مخلتف به کار گرفته می شود. البته علاوه بر معمارداخلی، مهندس معمار هم باید به سبک شناسی آگاه باشد تا در راستای پیاده سازی و طراحی بنا مشکلی پیش نیاید. سبک شناسی در معماری می تواند در زیبایی نهایی بنا بسیار تاثیرگذار باشد. از سری سبک های معماری که می توان به آن اشاره کرد شامل سبک های مینیمال، سبک شهری، سبک مدرن و سبک معاصر است. سبک شناسی در معماری یکی از مهارت هایی است که در آموزشگاه هنرجویان شهریار به آن پرداخته شده است.

در آموزشگاه شهریار تمامی د.وره‌های مربوط به معماری زیر نظر فنی و حرفه ای برگزار می‌شود. برای مثال می‌توانید در دوره آموزش پرزانته و شیت بندی با فتوشاپ شهر مشهد شرکت کنید.

سبک معماری گوتیک

سبک معماری گوتیک در بین سال‌های 1000 تا 1600 میلادی رایج شد. در بناهای آن دوران ستون‌های فرعی باریک و ستون‌های اصلی قوسی شکل بودند. مناره‌های مارپیچ، طاق‌های هرمی شکل، شیشه‌های بلند رنگی نیز از مشخصه‌های اصلی ساختمان‌های سبک گوتیک بودند. با ظهور این سبک در دنیای معماری پیشرفت بزرگی حاصل شد و اروپاییان سرآغاز طراحی این سبک بودند. از این سبک معماری بیشتر در ساخت کلیساهای اروپای غربی استفاده می‌شد. از جمله بناهای مشهوری که از این سبک معماری استفاده کرده‌اند می‌توان به کلیسای جامع میلان، کلیسای نوتردام، کلیسای سن دی و مسجد صوفیه قبرس اشاره کرد. دوره طراحی دکوراسیون داخلی و آشنایی با سبک‌های مختلف در معماری و دکوراسیون یکی از دروه‌های آکادمی شهریار است.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.