تلفن تماس: 05136111872     آدرس آموزشگاه هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله عمران

اصول ایمنی حریق در عمران

فهرست مطالب

یکی از نکات مهم در ساخت سازه های ساختمانی یا بزرگ، در نظر گرفتن اصول ایمنی حریق است. برگزاری دوره ایمنی در کارگاه های ساختمانی از سوی شهریار نیز به دلیل اهمیت زیاد این مسئله است. رعایت کردن اصول ایمنی حریق در عمران باید طبق نظر یک مهندس عمران حرفه ای بررسی شود و پارامترهای مختلف امنیتی آن در نظر گرفته شود. رعایت کردن اصول ایمنی حریق در عمران به شما کمک می کند تا از حریق و آتش سوزی های ناگهانی ساختمان جلوگیری کنید. نصب و راه اندازی سیستم های ایمنی حریق بر عهده مهندس عمران نیست اما تشخیص پارامترهایی برای امنیت بیشتر باید توسط مهندس عمران بررسی شود. در دوره های آموزشی عمران گروه آموزشی شهریار به خوبی با این اصول آشنا خواهید شد.  

اصول مهم ایمنی حریق ساختمان‌ها

از مهم‌ترین لازمه‌های طراحی عمران یک ساختمان، تامین ایمنی آن ساختمان در برابر آتش است. امروزه با توجه به اینکه تعداد طبقات ساختمان‌ها زیاد شده است و افراد بیشتری در ساختمان‌ها سکونت دارند بری جلوگیری از خسارات جانی و مالی در مقبلا آتش‌سوزی باید اصول مهم ایمنی حریق را رعایت کرد. از جمله مهم‌ترین این اصول:

  • نصب و برپایی سیستم اعلام حریق و اطفا حریق
  • امکان کنترل آتش و دود زیاد ناشی از حریق
  • مقاوم سازی سازه و بخش‌های مختلف ساختمان در برابر آتش
  • ایجاد راه‌های خروجی برای ساختمان و نصب تابلوهای هشداردهنده و رعایت قوانین ایمنی

در میان دوره های مختلف عمران که از سوی آکادمی شهریار برگزار می‌شود، دوره‌های کاربردی زیادی وجود دارد که با شرکت در آن‌ها می‌توانید مهارت‌های خود را افزایش دهید.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری؛ هم بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.