تلفن: 09152079716 – 05136111872     آدرس آکادمی هنرجویان شهریار: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 16 و 18 پلاک 364، واحد 5

مارس 4, 2023

مجله معماری

بازسازی معماری چیست؟

فهرست مطالب

زمانی که فرد نیاز به برخی تغییرات یا جدید کردن فضای ساختمان یا بنا باشد، بازسازی معماری صورت می گیرد تا نیازهای جدید مخاطب پاسخ داده شود. البته گاهی اوقات بازسازی معماری به خاطر خرابی بنا یا فرسوده شدن آن صورت می گیرد و تنها برای اضافه کردن قابلیت یا فضای جدید نیست. بازسازی معماری بناهای مختلف به بالابردن کیفیت و طول عمر بیشتر بنا کمک می کند. طول عمر یک بنا طبق پارامتر های مختلفی در نظر گرفته می شود تا امنیت و کیفیت آن مطلوب باشد و دچار حادثه های ناگهانی نشود. آکادمی شهریار در دوره بازسازی معماری به اصول دقیق این موارد می پردازد.

بازسازی بنا اصولی دارد که باید به درستی مورد رعایت قرار بگیرند. پیروی از این اصول در راستای مدیریت و حفظ منابع و اتخاذ یک رویکرد علمی برای پیشبرد پروژه است. یکی از مهم‌ترین اصول بازسازی معماری، بازسازی صحیح و به شیوه‌ای است که امکان استفاده مجدد از محصولات ساختمانی وجود داشته باشد. اگر دانشجوی معماری هستید یا به بازار کار این رشته علاقه‌مند بوده و می‌خواهید با کسب مهارت وارد بازار شوید، می‌توانید در دوره های آموزشی معماری شهریار مانند دوره آموزش بازسازی یا دوره آموزش پرزانته و شیت بندی با فتوشاپ مشهد شرکت کنید.

آموزش بازسازی به صورت اصولی

در دوره‌های آموزش بازسازی مهم‌ترین اصلی که دانشجویان یاد می‌آموزند، راه‌های تشخیص امکان بازساری یک سازه است. بازسازی اصولی و صحیح بازسازی است که قابلیت اجرا داشته باشد. همه سازه‌ها این قابلیت را ندارند. بنابراین هر سازه ابتدا باید از جهات مختلف مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود امکان بازسازی اصولی آن وجود دارد یا خیر. در بازسازی هر بنایی مهم‌ترین اصل توجه به محدودیت‌های بودجه، زمان و اجرایی است. بنابرای پیش از مرمت و بازساری هر بنایی باید بررسی اصولی صورت بگیرد. دوره کامل آموزش بازسازی یکی از پرطرفدارترین دوره‌های آکادمی شهریار است.

مسعود بیرقداری
مسعود بیرقداری
مهندس مسعود بیرقداری، بنیان‌گذار آکادمی هنرجویان شهریار هستم. در آکادمی هنرجویان شهریار تلاش داریم تا با ارائه بروزترین آموزش‌ها به کارآموزان کمک کنیم تا در زمینه فعالیت‌شان به موفقیت دست پیدا کنند.